Whatsapp’ın Yeni Özelliği Yakında Geliyor!

 In Teknoloji

Dünya çapınca milyonlarca kişinin kullandığı Whatsapp uygulaması piyasaya çıkmasından bu yana tam tamına 8 yıl geçti. Mobil kullanıcıları SMS‘den kurtarmak için geliştirilen Whatsapp, son 8 yılda aşırı derece bir hızla büyüdü ve şuanda bir mesaj göndermekten çok daha fazlasını yapmakta.

Şirketin verilerine göre, her gün 50 milyar mesaj, 760 milyon video ve 80 milyon GIF gönderemi uygulama üzerinden sağlanıyor. Bununla yetinmeyen şirket her geçen gün yeni bir özelliğini bünyesine katıyor. Şimdi ise geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Whatsapp Durum Özelliği (Whatsapp Status) aktif hale geliyor!

Facebook bir süredir sosyal medya platformlarında radikal değişiklikler yapıyor. Snapchat’in çekirdek özelliklerini Instagram’a uyarlayarak rakibinin büyümesini önemli ölçüde azaltan şirket, bunun yanında canlı yayın özelliğini de hayata geçirmişti. Whatsapp’a gelince, o da son 8 yılda önemli ölçüde gelişme göstererek dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması oldu. Sekiz yıllık geçmişi harika bir özellik getirerek kutlayan Whatsapp, durum güncellemeleri (Whatsapp Status) ile kullanıcılara interaktif bir deneyim yaşatacak.

Whatsapp tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Tesadüfen WhatsApp’ın sekizinci doğum günü olan 24 Şubat’a denk gelecek şekilde, durum özelliğini yeniden tasarladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bugünden başlayarak durum özelliğinin yeni güncellemesini sizlere sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme ile görüntüleri ve videoları arkadaşlarınızla ve WhatsApp’taki kişilerinize kolay ve güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Evet, durum güncellemeleriniz bile uçtan uca şifrelenmiştir. Tıpkı sekiz yıl önce WhatsApp’ın ilk zamanları gibi, bu yeni ve geliştirilmiş durum özelliği, WhatsApp kullanan arkadaşlarınızı eğlenceli ve basit bir şekilde kolayca güncel tutmanızı sağlayacak. Tüm WhatsApp ekibi olarak, beğeneceğinizi umarız!” denildi.

Buradan anladığımız kadarıyla, bu güncelleme ile görüntüleri ve videoları arkadaşlarımızla ve Whatsapp’taki kişilerimizle kolaylıkla ve güvenli bir şekilde paylaşabileceğiz. Durum güncellemelerin uçtan uca şifrelenmesi de iyi düşünülmüş bir şey bence.

 

Hafta içerisinde de gerekli güncellemeyi alabileceğinizi unutmadan hatırlatmak isterim. 😉

Recommended Posts

Leave a Comment

İletişim

Her türlü öneri/şikayet ve sorularınızı mesaj olarak iletebilirsiniz.

Not readable? Change text. captcha txt