Sql Server Yükleme ve Server Name

 In Sql

Merhaba arkadaşlar bir çok yazılımcı database programı olarak projelerinde SQL Server kullanır ve kurulum sırasında eminim ki özellikle yeni başlayan bir çok arkadaş zorluklar yaşıyor. Bin bir zahmetle kurulan sql server’ımız neden bağlanmıyor ve neden sürekli server name yüzünden hata alıyorsunuz. İnternet bir çok soru/cevap bulunmakta fakat kurulum işleminiz hatasız bir şekilde sonlandırabildiyseniz karşınıza ;

sqllı

şeklinde bir pencere gelecektir  ve tabi ki de Server name kısmı boş olarak. Çözümü ise çoğu sürümünde çok basittir. Tek yapmanız gereken BilgisayarAdınız\SQLEXPRESS olarak  girip Connect butonu’na basıp bağlanmayı beklemeniz. Sonrasında ise veritabanı oluşturup yolunuza devam edebilirsiniz. Diğer hata ve sorunlarınızı paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım. Umarım işe yaramıştır kolay gelsin.

Recent Posts
Showing 6 comments
 • çağatay
  Cevapla

  Hocam dediğiniz gibi yaptım. Connect dedikten ve bir süre bekledikten sonra karşıma bir hata mesajı geliyor: “Sunucuyla bağlantı kurulurken ağ ile ilgili veya örneğe özel bir hata oluştu. sunucu bulunumadı veya sunucuya erişilemiyor. Örnek adının doğru olduğunu ve SQL Server’ın uzak bağlantılara izin verdiğini doğrulayın.

  • GaLiq
   Cevapla

   Bu hata mesajının altında hata kodu vardır. Bu hata kodunu aratarak çözümünü bulabilirsin. Servislerle ilgili bir sıkıntı olabilir.

 • Berk
  Cevapla

  Hocam SQLEXPRWT_x64_ENU dosyasını microsoftun orjinal sayfasından indirdim çalıştırıyorum dosyaları çıkartıyor ardından boş hata mesajı veriyorbir şekilde kuramadım yardımcı olursanız sevinirim.

  • GaLiq
   Cevapla

   Hatayı tam olarak screen alıp atabilirmisin veya hata kodunu verebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

 • Berke
  Cevapla

  Abi çok sağol ya gerçekten bak çok sağol hayırlı ramazanlar

 • mert
  Cevapla

  çok yararlı oldu tesekkurler

Leave a Comment

İletişim

Her türlü öneri/şikayet ve sorularınızı mesaj olarak iletebilirsiniz.

Not readable? Change text. captcha txt